Kā apsveikt vārda dienā?

By | 29 jūlijs, 2020

Vārda dienas svētki Latvijā katram no mums ir vismaz reizi gadā. Tiem laimīgajiem, kam vecāki ir iedevuši divus vārdus, iespējas svinēt var būt pat divas un trīs reizes vienā kalendārajā gadā. Citās pasaules valstīs šāda tradīcija nav spēkā, līdz ar to varam būt priecīgi, ka mūsu senči ir pacentušies un radījuši vēl vienus svētkus katram latvietim.

Uzdāvini pantiņu

Tā kā katram ir pietiekami daudz draugu, radu un paziņu, kas savā vārda dienā gaida dāvanas, tad likumsakarīgs ir jautājums, ko dāvināt vārda dienā. Visvienkāršāk ir izlikties, ka vārda diena ir aizmirsta un nedāvināt neko. Otra iespēja ir nosūtīt apsveikuma pantiņu vārda dienā ar sms, epastā vai caur sociālajiem tīkliem. Šāds variants der, ja gaviļnieks nedzīvo tuvumā un ikdienā ar viņu nesaskaraties pārāk bieži. Ko darīt ar pavisam tuvajiem cilvēkiem – draugiem un radiem un viņu bērniem? Vai pietiks ar dzejolīti vai novēlējuma pantiņu vārda dienā? Diemžēl vai par laimi daļā situāciju bez dāvanas iztikt nevarēs un būs vien jāver vaļā maks.

Izpēti drauga hobijus un intereses

Interneta veikali piedāvā plašas iespējas nopirkt visdažādākās preces un arī nosūtīt tās pa tiešo adresātam uz viņa dzīvesvietu, tuvāko pasta filiāli vai pakomātu. Ja dzimšanas dienā skatamies un meklējam lielākas dāvanas, tad vārda dienā varam apmierināties ar kādu nieciņu vai sīkumu, kas gaviļniekam patīk, garšo un gluži vienkārši ļauj saprast, ka par viņu atceramies. Kad jāapsveic sievietets, varam izlīdzēties ar ziediem un saldumiem. Arī bērniem saldumi, piemēram kinderolas (maziem bērniem) ir gana labs risinājums. Vīriešiem, kas lieto alkoholu var dāvināt dzēriena pudeli. Alternatīvs risinājums ir skatīties apdāvināmo hobijus un piemeklēt dāvanu atbilstoši viņu individuālajām interesēm.

Makšķerniekam dāvināsim makšērpiederumus – āķus, pludiņus, vizuļus vai interesantu literatūru par attiecīgo tēmu. Monētu krājējam varam uzdāvināt kādu retu vai mazāk retu monētu no Latvijas bankas jubilejas monētu kolekcijas. Pat, ja gaviļniekam tāda kolekcijā jau būs, viņš jebkurā gadījumā būs priecīgs. Jāņem gan vērā, ka šādu monētu cenas ir samērā augstas un sākas no 30 – 40 eiro, līdz ar to, iespējams, labāk šādu dāvanu būtu dāvināt dzimšanas dienā.

Ņemot vērā jubilejas monētu cenas, jācer, ka draugam labāk patīk kolekcionēt pastmarkas. To cenas ir būtiski zemākas kā monētām, bet piedāvājums ir ļoti plašs. Latvijas pasta kolekcijā ietilpst pastmarkas visām gaumēm, ko var dāvināt gan vārda, gan dzimšanas dienās. PSRS laikos pastmarku kolekcionāri Latvijā bija ļoti daudz, bet līdz ar neatkarības atgūšanu radās iespēja kolekcionēt visdažādākās mantas un filatelijas cienītāju loks samazinājās.

Uzdāvini piedzīvojumu, nevis mantu

Mūsdienās jaunieši biežāk kolekcionē punktus datorspēlēs vai lepojas ar saviem tusiņu piedzīvojumiem, savukārt vecāka gadagājuma cilvēki skatās tv pārraides un filmas vai krāj iespaidus, dodoties ceļojumus pa Latviju un ārzemēm. Vai ceļojums uz ārzemēm būtu piemērota dāvana? Iespējams. Ja varat atļauties, tad uzdāvināt ceļojumu vecākiem būtu ļoti jauki, bet piekritīsiet, šādas dāvanas nebūtu prātīgi pasniegt paziņām vai draugiem. Viņi šādus izdevumus uzskatītu par pārmērīgiem un, visticamāk, justos neērti, nevis iepriecināti.

Laba alternatīva, ko dāvināt šādās reizēs var būt dāvanu kartes uz dažādiem pasākumiem vai aktivitātēm. Interneta dāvanu serviss ļauj pirkt dāvanas praktiski jebkuram – sievietes, vīrieši, bērni, mammas, tēti, omītes, draugi, paziņas. Aktivitātes dabā, klinģera cepšana, peintbols, quest room, dzīvnieku apskata, lidojums ar gaisa balonu, ekskursijas, spa un masāžas procedūras, Varianti ir dažādi un ko piemērotu var atrast katrs, kas ir gatavs iztērēt vismaz 10 – 2o eiro. Ja budžets apsveikšanai ir mazāks, būs grūti atrast kādu dāvanu karti, kas patiks jubilāram.

Iespējams, ir vērts aizvest gaviļnieku kādā eksursijā ar savu auto. Arī pastaiga dabā, piemēram, Līgatnes dabas takās var būt laba dāvana. Ja to visu papildina ar līdzi paņemtām maizītēm un tēju, varam būt gandrīz pilnīgi droši, ka diena ir izdevusies.

Kur pirkt dāvanas veikalā?

Paturot prātā iepriekš minēto par katra cilvēka individuālām interesēm un hobijiem, ir vērts meklēt dāvanas arī interneta veikalos Latvijā un ārzemēs. Ārzemju interneta veikali, piemēram, Amazon vai Ebay ļauj nopirkt kvalitatīvas preces par zemāku cenu vai vismaz piedāvā plašāku izvēli nekā tepat Latvijā esošie veikali.  Tajā pašā laikā jāatceras, ka pērkot preces ārzemēs piegādes laiks var būt būtiski ilgāks. Ja par vārda dienu vai dzimšanas dienu sanāk atcerēties tikai pēdējā brīdi vai pat tikai pēdējā nedēļā, nāksies pasūtīt kaut ko no vietējiem interneta veikaliem vai meklēt tuvējos veikaliņos savas dzīvesvietas tuvumā.

Reizēm vietējie mājražotāji spēj saražot tādus brīnumus, turklāt par pieņemamām cenām, kas liek interneta veikaliem palikt ar garu degunu. Kādēļ maksāt starpniekiem, ja mazie ražotāji var pārdot ko patiešām interesantu un reizēm pat iedod īpašu atlaidi. Patīkama komunikācija, iespēja nokaulēt cenu un jauna pazīšanās. Vai tas nav jaukāk, kā meklēt dāvānu internetā un pasūtīt bezpersonisku ražojumu?

Kopumā mūsu tops dāvanām ir šāds:

  1. dāvana atbilstoši interesēm vai hobijiem;
  2. ekskursija vai kopējs piedzīvojums;
  3. kārumi vai ziedi;
  4. bezpersoniskas preces no interneta;
  5. apsveikuma pantiņš vārda dienā vai dzimšanas dienā (ar sms vai epastā).

Pirmās divas topa vietas katrs var mainīt vietām atbilstoši saviem priekšstatiem par labām dāvanām. Ja cilvēkam patīk piedzīvojumi, viņš priecāsies par aktivitātēm, bet ja iespējas ir tik, cik ir, labāk dāvināt kādu mantu, kas patiešām noderēs un jubilāram patiks.