Līgatnes pārceltuve

By | 26 oktobris, 2020

Līgatnes pārceltuve ir relikts, kas darbojas arī mūsdienās. Šobrīd tā ir vienīgā pārceltuve pār Gauju un reizē arī vienīgā šāda tipa pārceltuve Baltijas valstīs. Populārs tūristu un ceļotāju galamērķis, bet vietējiem iedzīvotājiem ikdienas nepieciešamība.

Līdz pat II Pasaules karam šajā vietā bija tilts, kas savienoja Straupi ar Līgatni. Karam beidzoties, finansējums tilta atjaunošanai tā arī netika atrasts, bet pārceltuve ir kļuvusi par vienu no Līgatnes galvenajiem simboliem. Blakus pārceltuvei ir iekārtota atpūtas vieta. Daudziem šī vieta ir galamērķis vai sākums, laivu braucienus pa Gauju.

Pārceltuves darba laiks

Pārceltuve darbojas katru dienu, izņemot reizēs, kad pavasara palu ūdens ir pārlieku augsts, ledus pārlieku biezs vai tajās retajās reizēs, kad karstās vasarās ūdens līmenis ir nokrities kritiski zems.

Darba laiks:

  • vasarā – katru dienu no plkst. 8.00 līdz plkst. 20.00
  • no 1. novembra – katru dienu no plkst. 8.00 līdz plkst. 18.00

Tu vari uzzināt vairāk par Līgatnes pārceltuvi, zvanot  pa telefonu +371 64153169 vai +371 29189707.

Gaujas pārceltuve – Cenas

  • Lai tiktu Gaujas otrā krastā pieaugušajiem (kājāmgājējiem, velobraucējiem. motorollers, mopēds, pajūgs) nāksies šķirties no 1 eiro vai 1,5 eur, ja brauksiet abos virzienos vienas dienas laikā.
  • Par auto pārvietošanu upes otrā krastā (ar pasažieriem) jāmaksā 5  eur vienā virzienā vai 7 eur abos virzienos vienas dienas laikā.
  • Kravas auto, vieglais auto ar piekabi vai mikroautobuss (ar pasažieriem) jau skaitās pie citas klases un, lai pārceltos uz otru Gaujas krastu būs jāmaksā 7 eur vienā virzienā vai 10 eur abos virzienos (vienas dienas laikā).
  • Grupas brauciens – turp un atpakaļ – 10 eur.

Svarīgi – bērniem līdz 7 gadu vecumam par pārceltuves izmantošanu nav jāmaksā, ja vien viņi nepiedalās tūrisma vai grupu braucienos. Bezmaksas var pārcelties arī vietējie iedzīvotāji, kas saņēmuši speciālu atļauju, savukart Līgatniešu privilēģiju kartes īpašniekiem tiek piemērota 50% atlaide.

Ko darīt, ja pārceltuve ir slēgta?

Daudziem ceļotājiem, sevišķi vasarā gadās ierasties pie Gaujas pārceltuves brīdī, kad tā ir slēgta. Šādā situācijā atliek trīs varianti – (a) griezties atpakaļ, (b) peldēt pāri (kājāmgājējiem) vai (c) piezvanīt uz pie pārceltuves norādīto telefona numuru. Pārcēlājam nav jāstrādā ārpus darba laika, bet, ja spēsiet viņu pārliecināt, iespējams, ka varēsiet pārcelties pār upi arī nakts melnumā. Tiesa, par šādu prieku var nākties maksāt krietni vairāk nekā izmantojot pārceltuvi dienas laikā. Mēģināts nav zaudēts.

Esot Līgatnē neaizmirstiet apmeklēt arī Līgatnes dabas takas vai padomju laikos būvēto rehabilitācijas centru Skaļupēs un tajā izvietoto atombunkuru.

Līgatnes pārceltuves karte un atrašanās vieta

GPS koordinātas: 57.255054, 25.044259