Populārākie motocikli 2014. gadā

By | 12 jūnijs, 2014
Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju 2014. gadā laika posmā no 1. janvāra līdz 30. maijam Latvijā reģistrēti 302 jauni motocikli. Salīdzinot ar atbilstoši laika periodu pirms gada tas ir par 1/5 daļu vairāk un varētu tikt uztverts kā indikators par Latvijas ekonomikas atkopšanos.
Populārākie jaunie motocikli
Kopumā š.g. pirmajos piecos mēnešos Latvijā ir rēgistrēti jau 302 motocikli, no kuriem populārākie bija BMW motocikli (44), Harley-Davidson (26), Honda (20), KTM (17) un Kawasaki (16) motocikli. Interesanti, ka jaunu motociklu pircēji visbiežāk izvēlas vai nu nelielas jaudas spēkratus – (116 no 302 līdz 125 cm3, kā arī ļoti jaudīgus 84 no 302 ar 1000 cm3 un spēcīgākus.

 

Populārākie vecie motocikli
Ņemot vērā jaunu motociklu un motorolleru augstās cenas, ir vērts pievēst uzmanību arī tautas klases motorizētiem pārvietošanās līdzekļiem. Saskaņā ar portāla SS publiski pieejamiem datiem, visbiežāk Latvijas iedzīvotāji cenšas pārdot Āzijas motobūves uzņēmumu spēkratus – Yamaha, Suzuki, Kawasaki, Honda. Krietni retāk tiek tirgoti IŽ, Harley-Davidson, Java, Husqvarna, Dņepr, Aprilia un citi motocikli. Tādējādi varam secināt, ka motocikli Latvijā lieā mērā joprojām ir elitārs pārvietošanās līdzeklis, ja neņem vērā tos motociklus, ko jaunieši saskrūvē paši savās garāžās un vēlāk vizinās bez dokumentiem pa tuvējo mazpilsētu un ciemu ielām.