Category Archives: Jaunumi

Daudzbērnu ģimenes var bez maksas nodot šīferi

Sākot no 2024. gada 3. jūnija līdz 28. jūnijam daudzbērnu ģimenes, kurā piešķirta Latvijas Goda ģimenes apliecība var pietiekties azbestu saturoša šīfera nodošanai bez maksas. Viena mājsaimniecība akcijas ietvaros var nodot no 0,2 t līdz 3 t šīfera. Salīdzinoši 0,2 t atbilst 10 azbestu saturoša šīfera plāksnēm. Tas nozīmē, ka viena mājsaimniecība var bez maksas nodot aptuveni 150… >> »

Motociklu mainot pret auto – vajadzīgs līzings ?

Tuvojas ziemas sezona un pamazām motocikls jāliek malā un jāpārorientējas uz citu transporta veidu. Ņemot vērā, ka iepriekšējā auto vietā nekas jauns nav nopirkts ir doma pirkt jaunu – lietotu vai mazlietotu automobili. Pirkuma cenai nevajadzētu pārsniegt 3000 – 5000 eiro, bet auto nedrīkstētu būt vecāks par 15 gadiem. Piedāvājums šajā cenu kategorijā ir salīdzinoši ļoti plašs, taču… >> »

Kā nopirkt motociklu? No iekrājumiem, ņemt kredītu vai ieķīlāt auto?

Šķiet vien retais no Latvijas iedzīvotājiem mūsdienās apšaubīs to, ka pirkt jaunu automašīnu vai motociklu nav prāta dārbs. Jebkurš transporta līdzeklis zaudē vidēji 30% no savas vērtības jau brīdī, kad tas izripo no salona. Tas, protams, raugoties zu šo aspektu tīri materiālā plāksnē. No otras puses, ir cilvēki, kam ir vēlme un/vai iespējas visu pirkt tikai jaunu. Turklāt… >> »

Dzeja par motocikliem

Imants Ziedonis nešaubīgi bija viens no visu laiku labākajiem Latvijas dzejniekiem. Atšķirībā no citiem viņam bija tā laime piedzīvot, ka viņa dzeja ir populāra starp jauniešiem gan paša jaunībā, gan vecumdienās. Zemāk pievienojam dzejoli no Imanta Ziedoņa krājuma “Motocikls”. Motors Cilindrā Dzirksts, Sprādziens… Cilindrā Dzirksts, Sprādziens. Cilindrā Dzirksts, Sprādziens! Un motors aizrīdamies kauc. Puikas, šis ceļš ir sācies,… >> »

Gada motocikls 2014

Šogad Latvijā pirmo reizi tiek rīkots konkurss – Gada motocikls, ar mērķi pievērst Latvijas iedzīvotāju uzmanību iespējai pārvietoties ar motociklu. Motociklu dīleri kopumā konkursam ir pieteikuši 23 titula pretendentus. Konkursa žūrijā ietilpst gan auto/moto žurija, gan vējabrāļu ilggadējais līderis Aivars Freimanis, gan Rīgas tehniskās universitātes mācībspēki. Ņemot vērā, ka pieteiktie motocikli pārstāv dažādas motociklu klases arī potenciālie uzvārētjai… >> »

Populārākie motocikli 2014. gadā

Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju 2014. gadā laika posmā no 1. janvāra līdz 30. maijam Latvijā reģistrēti 302 jauni motocikli. Salīdzinot ar atbilstoši laika periodu pirms gada tas ir par 1/5 daļu vairāk un varētu tikt uztverts kā indikators par Latvijas ekonomikas atkopšanos. Populārākie jaunie motocikli Kopumā š.g. pirmajos piecos mēnešos Latvijā ir rēgistrēti jau 302 motocikli, no… >> »