Daudzbērnu ģimenes var bez maksas nodot šīferi

By | 6 jūnijs, 2024

Sākot no 2024. gada 3. jūnija līdz 28. jūnijam daudzbērnu ģimenes, kurā piešķirta Latvijas Goda ģimenes apliecība var pietiekties azbestu saturoša šīfera nodošanai bez maksas.

Viena mājsaimniecība akcijas ietvaros var nodot no 0,2 t līdz 3 t šīfera. Salīdzinoši 0,2 t atbilst 10 azbestu saturoša šīfera plāksnēm. Tas nozīmē, ka viena mājsaimniecība var bez maksas nodot aptuveni 150 šīfera plāksnes, kas atbilst vidēja lieluma mājas jumta kopējam apjomam.

Šīferis tiek savākts tikai no deklarētās dzīvesvietas, pie nosacījuma, ka tajā nav reģistrēta komercdarbība.

Pieteikuma veidlapu varat atrast VARAM mājaslapā šeit. Pēc aizpildīšanas anketa ir jāparaksta ar e-parakstu un jānosūta uz pasts@varam.gov.lv vai papīra formā (parakstīta) uz VARAM Peldu 25, Rīgā, LV-1494.

Apstiprinājums atbalsta saņemšanai tiks nosūtīts e-pastā 1 mēneša laikā no pieteikšanās termiņa beigāms, bet pakalpojumu varēs saņemt 2 mēnešu laikā no pieteikšanās termiņa beigām. Tas nozīmē, ka apstiprināto pieteikumu iesniedzēji varēs atbrīvoties no šīfera minētajā apjomā ne vēlāk kā līdz 28. augustam.

Kopumā šī ir lieliska iespēja, jo azbeseta šīfera nodošana ir ļoti dārga un izmaksā aptuveni 150 EUR/m3. Ir vērts izmantot šo iespēju.