Category Archives: Auto

Mazda – izcelsme un nostiprināšanās straptautiskajā tirgū

Mazda vārds Mazda Motor Corporation (マツダ株式会社 Matsuda Kabushiki-gaisha?) ir Japānas autobūves rūpnīca, kas atrodas Fuchū, Aki provincē, Hirošima reģionā, Japānā. Vārds “mazda” ir radies no sena Rietumāzijas dieva “Ahura Mazda”, kas iemieso viedumu, inteliģenci un harmoniju. Vienlaikus šim vārdam ir saistība ar uzņēmuma dibinātāju “Jujiro Matsuda“. Mazda rašanās un izcelsme Līdzīgi kā daudziem autobūves un ne tikai gigantiem arī… >> »

Mazda 6

Iepriekšējā publikācijā jau noskaidrojām, ka Mazda 6 ir viena no TOP 3 lietotajām mazdām Latvijā. Šodien aplūkosim nedaudz tuvāk, kas tad īsti ir lācītim vēderā. Vispārēja informācija par Mazda 6 Šķiet nevienam nebūs pārsteigums, ja atklāsim, ka Mazda 6 ir Mazda 626 turpinājums. Japāņi īpaši neiespringst uz automašīnu vārdiem un lieto salīdzinoši vienkāršu nummerāciju. Tas ļauj izvairīties no… >> »

Latvijas Gada auto 2018

2018. gada 7. decembrī tiek paziņots Latvijas gada auto. Par šo titulu cīnās daudzi 2018. gadā Latvijā pirmo reizi pieejamie jauno auto modeļi. Lētākā auto cena ir tikai 9 tūkstoši eiro, bet dārgākā transporta līdzekļa tirgus cena pārsniedz 200 tūkstošus eiro. Konkursa organizētāju publicētā informācija liecina, ka Latvijas Gada auto 2019 kopumā startē 29 automašīnas: MW X3, ŠKODA Fabia, Hyundai… >> »

Auto gāzes iekārtas

Šobrīd, kad benzīna un dīzeļdegvielas cenas kāpj debesīs, auto gāzes iekārtas uzstādīšana ir ekonomisks risinājums. Lai uzstādīšana atmaksātos gadā ir jānobrauc vairāk kā desmit tūkstoši kilometru, taču ilgtermiņā tas lielākajai daļai noteikti atmaksājas, neskatoties uz to, ka arī auto gāzes cena pakāpeniski pieaug. Kāds ir ieguvums no auto gāzes iekārtas? Iekārtas uzstādīšana samazina braukšanas izmaksas aptuveni par 60%,… >> »

Ko nozīmē auto ķīla kredīta saņemšanai

Ieķīlāt auto, lai saņemtu aizdevumu ir iespējams arī Latvijā. Tas nebūt nav populārākais aizņemšanās veids, bet, ja ticam statistikai, tas tiek izmantots. Aplūkojam, kas ir vajadzīgs, lai aizņemtos un, kurš rēali no šī visa nopelna.

Auto sievietei

Sievietes ir dažādas, taču lielākajai daļai no viņām patīk auto, kas ir dinamiski un ar labu redzamību. Auto dinamika jeb tautas valodā uzrāviens ir nepieciešams, lai varētu vieglāk veikt apdzīšanas manevrus. Laba redzamība savukārt ir vajadzīga, lai būtu vieglāk kontrolēt situāciju uz ceļa un arī drošāk veiktu jau pieminēto apdzīšanu. Papilldus tam nevaram aizmirst arī par drošību, kas… >> »

Pasaulē lētākais auto

Jebkurš vecs, sliktā stāvoklī esošs auto var būt lēts un pat ļoti lēts. Šis stāsts, tomēr ir par jaunām automašīnām, kuru cena pilnībā atbilst Latvijas iedzīvotāju rocībai. Lai krīt priekškars – ta, ta, ta, tāā – “Tata Motors” (Indija) ražotais Tata Nano ir pats lētākais spēkrats uz planētas. Uzsākot ražošanu Tato Nano cena bija 100000 rūpijas jeb 1600$.… >> »

Yamaha

Japānas motociklu ražotājs Yamaha dibināts 1955. gadā un savas darbības laikā iemantojis plašu atbalstītāju loku visdažādākajās valstīs. Šobrīd uzņēmuma produktu klāstā ir ne tikai motocikli, bet arī motorolleri, laivu motori, zvejas laivas, golfa mašīnas,  sacīkšu auto motori, bezpilota lidaparāti, elektrovelosipēdi un daudzi citi motori. Yamaha motocikli Uzņēmuma pirmais motocikls bija 1 YA-1 (125 cm3), kas bija kopija vācu… >> »

Kabrioletu vasaras garša

Nav slikti laikapstākļi ir tikai nepiemērots apģērbs, taču ir reizes, kad laikapstākļi ir tik lieliski, ka apģērbam vairs nav nozīme. Jūs jau saprotat. Es runāju par vasaru. Par kabrioletu vasaru. Tieši šajā, gada siltākajā periodā mēs varam izvilkt no garāžām savus atpūtas auto un doties, kur tik acis rāda. Lai pasākums izdotos ir svarīgi, lai karstā vasaras dienā… >> »