Yamaha

By | 14 maijs, 2014

Japānas motociklu ražotājs Yamaha dibināts 1955. gadā un savasyamaha logo darbības laikā iemantojis plašu atbalstītāju loku visdažādākajās valstīs. Šobrīd uzņēmuma produktu klāstā ir ne tikai motocikli, bet arī motorolleri, laivu motori, zvejas laivas, golfa mašīnas,  sacīkšu auto motori, bezpilota lidaparāti, elektrovelosipēdi un daudzi citi motori.

Yamaha motocikli

Uzņēmuma pirmais motocikls bija 1 YA-1 (125 cm3), kas bija kopija vācu viencilindra, divtakšu dzinējam DKW RT125. Interesanti, ka jau savās pirmajās sacensībās 1955. gadā Yamaha veidotais motocikls uzvarēja Fudži kalna atklātajās sacensībās. Divtakts dzinēju ražošana turpinājās līdz pat 1969. gadam, kad Yamaha iepazīstināja visus ar 650 cm3 divcilndru četrtakts dzinēju XS-1. Strādājot pie jaunā dzinēja lieti noderēja ilgstošā sadarbība ar Toyota. 1979. gadā uzņēmuma veidotais XT500 uzvarēja Parīzes – Dakāras rallijā, nostiprinot Yamaha pozīcijas augstas klases sacīkšu motociklu tirgū. 1998. gadā tirgū parādījās jau jaunais 1000 cm3 četrcilndru motocikls YZF “R1”, kas neskatoties uz savu jaudu bija mazāks nekā konkurentu ražojumi un izpelnījās plašu atzinību.

Mūsdienās Yamaha motocikli tiek ražoti, galvenokārt, Filipīnās zem zīmola Yamaha Motor Philippines Inc. Uzņēmuma ražojumu klāstā ietilpst motorolleri ar jaudu no 50 līdz 500 kubikcentimetriem un motocikli ar jaudu no 50 līdz 1900 kubikcentimetriem.

Yamaha piedāvājums Latvijā

Latvijā šobrīd ir vairāki Yamaha dīleri, kas piedāvā gan plašu motociklu (kruīzeri, ielas motocikli, super sport, enduro un sacīkšu motocikli), motorolleru, ūdens tehnikas, sniega motociklu, rezerves daļu un aksesuāru klāstu. Izņēmums ir automašīnas, jo pēc tām Latvijā šķiet nav pieprasījums. Piedāvājumā ietilpst gan lietoti, gan jauni spēkrati, tādējādi tehniku iespējams iegādāties atbilstoši katra rocībai un vēlmēm. Apstākļos, kad vajadzīgi papildus finanšu līdzekļi atsevišķos uzņēmumos ir iespējams aizņemties pret ķīlu vienlaikus, saglabājot iespēju turpināt braukt ar savu spēkratu arī turpmāk. Yamaha motociklu servisi un dīleri izvietoti, galvenokārt, Rīgā, taču, ja ir plānots iegādāties sev jaunu draugu, ir vērts mērot ceļu, lai izvēlētos tieši to, kas patīk vislabāk.

Vairāk par iespējām finansēt yamaha vai kāda cita motocikla iegādi uzzini pie  mūsu partneriem.