Category Archives: Veselība

Ūdens attīrīšanas sistēmas

Privātmājās, kas nav pieslēgtas centrālajai ūdensapgādes sistēmai (pilsētās) viena no lielākajām problēmām mēdz būt nepietiekama dzeramā ūdens tīrība. Negaršīgs, olains, dzelžains vai pārāk mīksts ūdens rada problēmas, taču tas var būt arī ķīmiski vai bioloģiski piesārņots. Kvalitatīvs ūdens ir viens no veselības uzturēšanas priekšnosacījumiem un to mēs lietojam diendienā. Šī iemesla dēļ ir vērts ieguldīt pūles un līdzekļus,… >> »

Atkarība no azartspēlēm

Ludomānija jeb atkarība no azarta spēlēm ir tikpat veca kā pasaule. Patoloģiska tieksme spēlēt azarstpēles ir viena no senākajām atkarības formām un to raksturo nepārvarama un neapturama vēlme spēlēt (ludo – spēles, mania – mānija). Saskaņā ar provizoriskām aplēsēm Latvijā ir aptuveni 80 tūkstoši azartspēļu atkarīgo, kas priekš mūsu valsts lieluma ir ļoti ievērojams skaitlis. Ar ko sākas… >> »

Kā uzlabot vielmaiņu

Katram no mums ir atšķirīga spēja uzņemt barības vielas. Ja viens var tēlaini izsakoties ēst pat metālu un nekādas problēmas, tad citam jau pēc saujas zirņu var piepūsties vēders un piemesties aizcietējums vai gluži pretēji caureja. Ajūrvēdā kunģa un zarnu spēju pārstrādāt pārtiku raksturo agni jeb uguns. Ja uguns ir spēcīga, tad vielmaiņa būs aktīva. Ja agni darbība… >> »