Pasaulē lētākais auto

By | 22 februāris, 2018

Jebkurš vecs, sliktā stāvoklī esošs auto var būt lēts un pat ļoti lēts. Šis stāsts, tomēr ir par jaunām automašīnām, kuru cena pilnībā atbilst Latvijas iedzīvotāju rocībai. Lai krīt priekškars – ta, ta, ta, tāā – “Tata Motors” (Indija) ražotais Tata Nano ir pats lētākais spēkrats uz planētas.

Uzsākot ražošanu Tato Nano cena bija 100000 rūpijas jeb 1600$. Pie šāda ķēriena izdevās tikt tikai pašiem pirmajiem pircējiem, jo cena jau pavisam drīz paaugstinājās līdz 2000$.  Saņemot gaužām sliktas atsauksmes drošības testos u no lietotājiem (spontāna aizdegšanās) Tata izgudrojums laika gaitā ir ticis vairākas reizes uzlabots. Kvalitātes un drošības uzlabojumi, iespējams, ir nākuši par labu un palielinājuši izredzes izdzīvot avārijas situācijas, taču vienlaikus ir arī paaugstinājuši Tata Nano cenu. Tas neļāva piepildīt sākotnējo ieceri saražot gadā 250 tūkstošus automašīnu.

Arī šobrīd indieši nav pārāk naski uz Tata Nano iegādi, jo, pirmkārt, tas joprojām ir salīdzinoši dārgs priekš Indijas iedzīvotāju rocības. Tā vietā, lai pirktu jaunu auto viņi līdzīgi kā latvieši izvēlas pirkt mazlietotu vai biežāk lietotus auto otrreizējā tirgū. Otra alternatīva vienmēr ir iegādāties motociklu, kas ir daudz reizes lētāk, bet ar izdomu apveltītam prātam ļauj pārvadāt visai lielas kravas.

Tata Nano ir apveltīts ar divu cilindru motors ar 37 zirgspēkiem un tas atbilst EURO 4 izmešu standartam. Šajā auto ir tikai 2 sēdvietas.

Šobrīd, ja vēlaties iegādāties jaunu Tata Nano, Jums nāksies šķirties no vairāk kā 4000$, kas nav pārāk daudz. Sliktā ziņa ir tā, ka ar to jūs Latvijā varēsiet braukt tikai pa savu privātmājas pagalmu, jo Tata Nano nevar iziet drošības testus Eiropā un šī iemesla dēļ tā reģistrācija CSDD būtu ļoti sarežģīta.

Atbildēt