Auto sievietei

By | 5 marts, 2018

Sievietes ir dažādas, taču lielākajai daļai no viņām patīk auto, kas ir dinamiski un ar labu redzamību. Auto dinamika jeb tautas valodā uzrāviens ir nepieciešams, lai varētu vieglāk veikt apdzīšanas manevrus. Laba redzamība savukārt ir vajadzīga, lai būtu vieglāk kontrolēt situāciju uz ceļa un arī drošāk veiktu jau pieminēto apdzīšanu.

Papilldus tam nevaram aizmirst arī par drošību, kas ir būtiska visiem un viemēr. Tieši šī iemesla dēļ pirms pirkt automašīnu ir būtiski nepirkt ļoti vecu transportlīdzekli. Vecajiem spēkratiem drošība nebija kritērijs un, lai arī tie labi izskatās, tomēr nespēj izglābt ne autovadītāja, ne pasažieru dzīvības īstā ceļu satiksmes negadījumā.

Tāpat jāatceras arī par citiem, mazāk svarīgiem, taču vienlaikus arī ļoti nozīmīgiem faktoriem – auto bagāžnieka izmērs, ērtums, sēdvietu skaits (īpaši nozīmīgs nosacījums lielai ģimenei). Piekritīsiet ģimenei neder mazs auto ar divām durvīm, lai arī cik dinamisks tas arī nebūtu, jo tas gluži vienkārši ir ļoti neērti. Tā kā nedzīvojam Luksemburgā vai Monako, tad jāatceras arī par izmaksām. Lielākā daļa latviešu pērk mazlietotu vai lietot

u auto un tieši šāda veida transportlīdzekļu arī ir visvairāk uz mūsu ceļiem. Ja varat pirkt jaunu auto, lieliski, taču atcerieties, ka tikko izripojis no autosalona tas automātiski zaudē 20% – 30% no savas vērtības.

Auto, kas varētu būt piemēroti sievietēm bez bērniem vai ar ne vairāk par 2 bērniem:

  • Mazda 3 – jaunākā māsa Mazda 323, bet 2016. gadā uzsākts ražot arī Mazda CX-3 (sievišķīgs dizains).
  • Volkswagen Jetta – pārbaudīta vērtība, bet, iespējams, jau pārlieku novecojis mūsdienīgām prasībām.
  • Ford Focus – līdzīgs daudziem citiem. Nav problēmas ar rezerves daļām.
  • Subaru Forester – laba redzamība, var braukt arī pa bezceļiem. Ietilpīgs salons un samērā mazs degvielas patēriņš priekš šāda tipa auto.
  • Honda Civic – izturīga virsbūve, ekonimisks, viegli vadāms. Pieejama arī hibrīda versija. Ne ar ko neizceļas uz pārējo fona, bet pat standarta aprīkojums ir gana labs.
  • Nissan Quasqai – Latvijā pārdotākais auto. Pilsētas krosovers. Teicams dizains, milzīgs priekšējais stikls. Grūti atrast mīusus. Ražošana uzsākta jau 2006. gadā un jaunākajām versijām ir vairāki uzlabojumi.
  • Mercedez Benz – mercedes ir kvalitātes zīme un pat lietoti šie auto nav lēti, jo ir droši un uzticami. E klase pietiekami ietilpīgi arī lielākai ģimenei.
  • Mini – pilsētas elegance. Pievilcīgs un fifīgs auto romantiskām sievietēm, kam nav ikdienā jāpārvieto daudz mantas vai pasažieri. Mini iegāde liecina par konkrētām vērtībām, dzīvesveidu un pasaules uztveri kopumā.
  • Volvo V70 – gadu gaitā pārbaudīts auto. Volvo tradicionāli lepojas, ka ir vieni no drošākajiem vai paši drošākie. Gana ietilpīgi, nav pārāk dinamiski, taču, ja drošība pirmajā vietā, uz priekšu. Ja budžets ļauj, var pirkt arī jaunākas sērijas auto, piemēram, Volvo apvidus auto XC90. Volvo nesen iegādājās ķīnieši un pārcēla ražošanu uz Ķīnu. Ja paļaujaties uz zviedru kvalitāti, pievērsiet uzmanību ražošanas valstij.

Šajā sarakstā nav apskatīti visi iespējamie auto. Ja pavērosiet situāciju uz ielām, redzēsiet visdažādākās automašīnas. Ja tikai viena vai daži modeļi būtu labi, tad to skaits būtu ievērojamā pārsvarā. Pērkot auto paļaujieties uz sajūtām, taču neazmirstiet piesaistīt tehniski atbilstoši kvalificētu speciālistu. Nepērciet kaķi maisā. Ideālā gadījumā aizvediet auto uz kādu servisu, lai meistari paceļ to augšā un apskata no apakšas, lai pieslēdz pie datora un nolasa defektus (jaunāko paaudžu auto defekti parādās speciālā programmatūrā).

Atcerieties, ka savas dzīves laikā pirksiet vairākus auto. Nepērciet dārgāku nekā varat atļauties. Tas nav to vērts. Labs kritērijs ir nepirkt automašīnu, kuras cena pārsniedz sešas mēnešalgas. Ja alga ir pārāk maza, aprunājieties ar savu partneri. Autosaloni piedāvā pirkt arī mašīnu finanšu līzingā, t.i. maksāt par auto ilgtermiņa nomu. Šādu iespēju parasti izvēlas uzņēmumi, bet privātpersonām tas nav pārlieku izdevīgi, jo termiņa beigās auto pāriet kreditora īpašumā.

Ja plāno pirkt auto kredītā, ir vērts salīdzināt, kurš auto kredīts vai līzings ir izdevīgāks. Sākotnēji jāizmanto auto līzinga kalkulators, lai atrastu labākos piedāvājumus un redzētu nosacījumus. Precīzas izmaksas savukārt jāskatās tālāk līguma nosacījumos un aizdevēju lapās.