Motociklu mainot pret auto – vajadzīgs līzings ?

By | 16 oktobris, 2014

Tuvojas ziemas sezona un pamazām motocikls jāliek malā un jāpārorientējas uz citu transporta veidu. Ņemot vērā, ka iepriekšējā auto vietā nekas jauns nav nopirkts ir doma pirkt jaunu – lietotu vai mazlietotu automobili. Pirkuma cenai nevajadzētu pārsniegt 3000 – 5000 eiro, bet auto nedrīkstētu būt vecāks par 15 gadiem. Piedāvājums šajā cenu kategorijā ir salīdzinoši ļoti plašs, taču atrast labu auto, t.i. tādu, kura remontā nevajag ieguldīt daudz darba ir samērā pagrūti.

Viens no veidiem ir iet uz dīleru auto plačiem, kur var cerēt uz lielāku garantiju, nekā pērkot auto Rumbulas tirgū. Diemžēl Latvijā šādas cerības, bieži vien, var palikt tikai cerību līmenī. Otrs variants ir pirkt no draugiem,  kas pārdod auto, bet, ja tādu nav no nezināmas privātpersonas caur sludinājumu servisiem. Trešais variants ir pirkt lietotu auto no Vācijas.

Tieši uz pēdējo no iespējām arī raugos ar vislielāko interesi, jo kā pieredze liecina Vācijas auto ceļi ir nesalīdzināmi labākā stāvoklī nekā pie mums. Tādā veidā, lai arī noskrējiens būtu pat 300 – 400 tūkstoši kilometri, ritošā daļa būs teicamā stāvoklī. Papildus tam jāņem vērā, ka saskaņā ar Vācijas likumdošanu, pārdodot auto, pārdevējam ir jāgarantē tā tehniskais stāvoklis. Ja ir samelots, var nākties atbildēt tiesas priekšā un to vācieši negrib, jo ir samērā bailīgi, ja ir runa par saikni ar valsts institūcijām. Lai tas izdotos ir vajadzīgs kāds, kas teicami pārzina vācu valodu un, kuram ir Vācijas mobilā telefona numurs. Tas ir svarīgi, jo ārzemniekus viņi var piemānīt aci nepamirkšinot.

Kur ņemt finansējumu auto iegādei ?

Reti, kurš no mums ir miljonārs un arī uzkrājumi ne visiem ir tik lieli, lai nopirktu automašīnu par skaidru naudu.  Vienīgais risinājums šajā gadījumā ir automobiļa iegāde uz nomaksu jeb auto līzings ar zemiem procentiem. Labākais piedāvājums, ko līdz šim esmu atradis ir banku meitasuzņēmumu piedāvātais automašīnu līzings privātpersonām ar atmaksas termiņu līdz 5 gadiem. Mazie kreditori arī piedāvā iespēju aizņemties, turklāt pat krietni ātrāk, bet daudz dārgāk nekā bankas.

Autolīzingus salīdzināju iekš www.autolizingi.lv , kas ir šķiet vienīgais šāda veida portāls Latvijā. Lai arī neko diži daudz viņi nesalīdzina, tomēr atradu pāris variantus par kuriem iepriekš neko nebiju dzirdējis. Pieļauju, ka šādu aizdevēju galvenā mērķauditorija ir cilvēki ar vidējiem un zemiem ienākumiem vai arī problēmatisku kredītvēsturi, jo visi pārējie var dabūt līzingu bankā.  Ideālā variantā es vēlētos aizņemties no Latvijas bankas, bet, kamēr tas nav iespējams jāskatās uz skandināviem, jo savas pēdējās nacionālās bankas mēs diemžēl esam nolaiduši uz grunti un vai pārdevuši.

Lai kā arī nebūtu plānoju, ka tuvāko nedēļu laikā motociklis tiks nomainīts pret auto. Ja paveiksies iztikt bez līzinga auto iegādei un izlīdzēs radi, tad būtu vienkārši super, bet paļauties uz to nekad nevar.