Pedikīrs – nagu un pēdu kopšana mājas apstākļos

By | 6 marts, 2018

Skaisti un kopti nagi ir sievietes spogulis. Ikdienā lielākā daļa pievērš uzmanību roku nagiem – manikīram, bet reizēm nepelnīti aizmirst par pedikīru – kāju nagu kopšanu. Domas gan strauji mainās, ja ir paredzēts vilkt kurpes ar atvērtu purngalu. Nevīžīgi kāju nagi šādās reizēs varētu būt kā punktiņš uz “i” un izjauktu visu labo iespaidu, ko rada jauna frizūra, sakopta seja, roku nagi, skaista kleita un rotaslietas.

Neaizmirsīsim, ka pēc dažādu skolu akupunktūras mācībām uz pēdas ir izvietoti praktiski visi orgānu nervu gali. Masējot šos punktus ir iespējams uzlabot veselību un garastāvokli. Protams, pedikīra laikā netiek veikta speciāla pēdu masāža, taču jau vienkārši iedarbojoties uz šiem punktiem pēdu mazgājot un glāstot jutīsiet pozitīvu efektu. Ir vīrieši, kas ir kā traki tieši uz sieviešu pēdām, taču arī visiem pārējiem patīk sakoptas pēdas un pievilcīgi nagi.

Kāju nagu krāsas var būt daudz drosmīgākas un spilgtākas nekā roku nagiem, sevišķi ja tos paredzēts rādīt tikai savam partnerim.

Cik bieži veikt pedikīra procedūru? Viss atkarīgs no jūsu vēlmēm, vajadzībām, iespējām, kā arī nagu un ādas augšanas ātruma. Vienā gadījumā tas būs reizi mēnesī, bet varbūt iepatiksies un vēlēsieties sevi palutināt katru nedēļu.

Kas ietilpst pedikīra procedūrā?

 

 1. pēdu mazgāšana un atbrīvošana no liekās ādas
 2. ādiņu pie nagiem (kutikulu) atbīdīšana
 3. nagu vīlēšana
 4. nagu lakošana

Ideāls pedikīrs – kā pareizi kopt nagus un pēdas mājās

 1. Ieejiet vannā vai paturiet vismaz desmit minūtes pēdas silta ūdens bļodā. Ja tikai mērcējat pēdas, varat ūdenim pievienot nedaudz sodu un olīveļļu. Tas palīdzēs ātrāk mīkstināt nagus un ādu. Kad āda kļuvusi mīkstāka kārtīgi nomazgājiet pēdas un noberziet tās ar birstīti vai speciālu skrubi. Nebrīnīties, ja āda uz pēdām ir ļoti cieta. Ja pēdas nav ilgstoši koptas, tā tam ir jābūt, turklāt, ja regulāri staigā ar basām pēdām tas ir pat noderīgi.
 2. Atbīdiet ādu pie naga pamatnes, taču negrieziet. Kutikulas griešana var novest pie ādas iekaisuma un tas nevienai nav vajadzīgas. Ādas atbīdīšanai vislabāk izmantot speciālu manikīra lāpstiņu, bet, ja tā nav pieejama, var izlīdzēties pat ar vannas dvieli. Tas ļaus pēc tam iespējami pilnvērtīgāk veikt nagu lakošanu.
 3. Nagu griešana ir jāveic tikai tad, ja tie ir atauguši ļoti gari vai ir bojāti. Visos citos gadījumos nagus daudz labāk ir vīlēt. Nagus ir jāvīlē no malas uz vidu. Ja vīlēsiet uz abām pusēm, naga virskārta var vienkārši sākt drupt.
  Ņemiet vērā, ka kāju nagi ir jāgriež savādāk nekā roku nagus. Ideālā gadījumā tie būtu jāgriež taisnā formā. Tas pasargā no nagu ieaugšanas pirkstā, kas var būt ļoti sāpīgi un vēlāk arī grūti novēršama vaina. Ja jūs šāda kaite ir jau piemeklējusi, vērsieties pie pedikīra speciālista. Atcerieties, ka nagu pamatfunkcija ir aizsardzība, kas ir sevišķi būtiski valkājot noslēgtus apavus. Nogriežot nagus pārlieku īsus pastāv nopietns risks iedzīvoties tulznās.
  Situācijās, kad uz pēdām ir pārlieku daudz sacietējusi āda, sevišķi uz pēdu sāniem, izvērtējiet vai ikdienā valkātie apavi nav pārāk cieši. Nepareizi izvēlēti apavi ne tikai padara ādu cietu, bet arī apgrūtina asinsriti un tas nekad nav labi. Atmiekšķēt šādu ādu var pakāpeniski, izmantojot kādu eļļu uz augu bāzes – olīveļļu, rīcineļļu pat saulespuķu eļļu. Vislabāk piesūcināt kokvilnas zeķi un ietīt pēdas plastikāta maisiņos. No rīta noņemiet zeķes un nomazgājiet kājas. Liela iepēja, ka cietā āda būs kļuvusi daudz mīkstāka. Nevajag gan censties to ņemt nost ar spēku, jo šādā veidā var tikt parauti līdzi arī dziļāki ādas slāņi, kas radīs sāpes.
 4. Nagu lakošana ir jāveic vairākās kārtās. Sākotnēji uzklāj pamatkrāsu – bāzes laku un pēc tam aizsargslāni. Otro slāni klāj tikai tad, kad pirmais ir nožuvis. Ir lakas, kas jāklāj tikai vienu reizi. Būtiski nevilkt uzreiz virsū zeķi, lai nagiem nekas nepieliptu. Ja nagi ir plāni, tad pastāv samērā liels risks, ka, nagiem lokoties, laka saplaisās. Pēc lietošanas nagu laku noglabā tumšā, vēsā vietā, lai tā ilgāk saglabātos. Protams, nagu krāsošana nav obligāta, jo labi kopti nagi arī paši par sevi ir skaisti. Tāpat jārēķinas, ka nagi katru dienu nedaudz paaugas un jau pēc pāris nedēļām nagu lakošanas procedūru var nākties atkārtot (pirms tam jānoņem vecā kārta).

Apkopjot pēdas pievērsiet uzmanību nagu un pēdu stāvoklim. Pareizs uzturs un pareizi apavi, lielākoties, ļauj izlabot gandrīz visas vainas.Ja kaut kas liekas aizdomīgs, aizejiet pie pedikīra meistara. Gūsiet daudz labus padomus un atziņas, kas noderēs visai dzīvei. Būsim godīgi liela daļa sieviešu uz dažādām skaistumkopšanas procedūrām, t.sk. masāžas, manikīra vai pedikīra procedūrām doda arī tādēļ, lai relaksētos un aprunātos. Tas, protams, nav bezmaksas pasākums, bet sevi šad tad ir jāmāk arī palutināt. Ikdienas vajadzībām pedikīru, protams, var veikt āri mājās, bet uzdrošinieties atļauties priekš sevis arī ko vairāk.

Pedikīrs var būt arī laba dāvana pašam sev vārda dienā vai jebkuros citos svētkos draugiem vai tuviniek, kad nezini, ko dāvināt. Viena iespēja būtu uzdāvināt sākuma komplektu – nagu laka, nagu lakas noņēmējs, pedikīra šķērītes, nagu ādas atbīdītāju vai ideālā gadījumā arī apmācību, kā veikt pedikīru mājas apstākļos paša spēkiem. Ērta, lēta un noderīga dāvana.