Kādās situācijās var noderēt kredīts pret auto ķīlu

By | 29 aprīlis, 2020

Visi, kuriem pieder auto, pašiem nezinot, ir iespēja tikt pie papildus naudas summas. Automašīna var kalpot kā nodrošinājums jeb ķīla, lai saņemtu kredītu. Daļa kreditoru ir gatava aizdot pat līdz 90% no automašīnas vērtējumā norādītās vērtības. Turpinājumā aplūkosim, kādos gadījumos kredīts pret ķīlu var noderēt un kā to izmantot pareizi.

Aizdevums pret auto – ko tas paredz?

Nebanku kredītu tirgū ir pieejami visdažādākie finanšu pakalpojumi, no kuriem daļa tiek izsniegta pret nodrošinājumu, bet lielākā daļa bez ķīlas. Apstākļos, kad nepieciešama lielāks aizdevums tieši auto kredīts var palīdzēt aizņemties pret ķīlu. Šeit, protams, uzreiz ir jānošķir vai vēlaties iegādāties auto uz nomaksu vai arī ieķīlājat savu automašīnu, lai aizņemtos naudu.

Pirmais variants ir auto līzings – kredīta veids, kas paredzēts, lai varētu aizņemties naudu auto iegādei. Automašīna šajā variantā kalpo kā ķīla un gadījumā, ja klients nepilda saistības, kreditoram ir tiesības to pārņemt un pārdot par tirgus cenu. Savukārt, ja saistības tiek pildītas savlaicīgi, auto maksājuma termiņa beigās kļūst par kredītņēmēja īpašumu (pēc pārreģistrācijas CSDD).

Kredīts pret auto ķīlu var būt noderīgs arī tajās reizēs, kad ir problemātiska kreditēšanas vēsture vai citas nebūšanas. Piemēram, reizēs, kad aizņēmums vajadzīgs cilvēkam, kuram jau ir aktīvi, nenomaksāti parādi – aizņemšanās pret ķīlu var būt vienīgā iespēja tikt pie papildus finansējuma. Lai arī kredīts ar sliktu kredvēsturi tiek piešķirts daudz retāk, tomēr reizēs, kad tiek nodrošināta ķīla, tas ir iespējams. Gadījumā, ja saistības netiek pildītas, kreditoram ir pārliecība ka ķīla kalpos kā naudas atgūšanas garantija. Tas nozīmē, ka kreditors var justies pārliecinātāks par savām iespējām atgūt naudu līgumā noteiktajā termiņā arī reizēs, kad sadarbojas ar cilvēku, kas iepriekš pieļāvis pārkāpumus.

Izlasot iepriekš minēto, gan nevajadzētu domāt, ka aizdevums pret auto ķīlu reizēs, kad netiek meklēts auto līzings ir paredzēts tikai problemātiskiem klientiem. Nē, ķīla kā garantija kredīta saņemšanai var tikt izmantota arī tajās situācijās, kad ir vajadzīga lielāka summa, mazāki procentu maksājumi vai elastīgāks atmaksas termiņš. Šo pakalpojumu var izmantot ikviens auto īpašnieks, ja vien viņu apmierina piedāvātie sadarbības nosacījumi.

Aizdevums pret auto ķīlu jauna auto iegādei

Auto līzings par laimi nav vienīgais veids kā tikt pie jauna auto. Tiem cilvēkiem, kas nevēlas, ka automašīna sākotnēji tiek reģistrēta uz aizdevēja vārda un ir gatavi maksāt augstākus procentus ir pieejams arī cits risinājums. Izvēloties auto kredītu, kredītņēmējs uzreiz saņem nepieciešamo naudas summu un var to tērēt transporta līdzekļa iegādei. Pēc auto nopirkšanas to uzreiz var reģistrēt CSDD uz sava vārda un nav jāuzstraucas, ka pie mazākā maksājumu kavējuma tas tiks atsavināts.

Šāda iespēja arī nodrošina, ka pircējs var savu auto jebkurā brīdī pārdot un iegūtos līdzekļus izmantot citiem mērķiem. Automašīnai netiek uzlikts nekāds apgrūtinājums vai īpaši nosacījumi un tieši šis faktors ir noteicošais pakalpojuma pievilcības iemesls. Situācijās, kad ar saņemto aizdevumu vien ir par maz kredītņēmējs var papildus ieguldīt savus personīgos līdzekļus. Starp citu šī iespēja ir spēkā arī reizēs, kad plānots pirkt jaunu motociklu, traktoru vai laivu.

Patēriņa kredīts pret ķīlu

Latvijā šāds pakalpojums vēl netiek piedāvāts, bet citās valstīs ir ierasts. Tas nozīmē, ka arī reizēs, kad patērētājam ir nepieciešams salīdzinoši neliels aizdevums patēriņa vajadzībām, kreditors var prasīt nodošinājumu. Piemēram, šobrīd, ja vajadzīgi 100, 500 vai pat 1000 eur šādu variantu neviens Latvijā neizmantotu. Tajā pašā laikā pēc 2019. gada 1. jūlija viss ir iespējams, jo spēkā stāsies ierobežojumi procentu likmei (0,07% dienā) un liela daļa kreditoru varētu izlemt turpmāk piedāvāt aizdevumus tikai pret ķīlu arī reizēs, kad vajadzīgs neliels aizdevums. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja Jums nepiederēs ne auto, ne motocikls aizņemties uz neilgu termiņu var vispār nebūt iespējams.

Jau tradicionāli vislielākās iespējas saņemt kredītu ir cilvēkiem ar vidējiem vai augstiem ienākumiem un ar tīru kredītvēsturi. Šajā gadījumā nav pat svarīgi, kurš no kredītu veidiem šeit tiek izvēlēts.Pats svarīgākais ir, lai nebūtu parādu un naudu būtu iespējams atmaksāt maksimāli īsā termiņā, bet ne vēlāk kā līgumā norādītā termiņa ietvaros.

Kredītu apvienošana jeb pārfinansēšana

Kredītu pārkreditācija, refinansēšana jeb kredītu apvienošana ir viens no tiem pakalpojumiem, kas Latvijā ir vajadzīgs aizvien vairāk cilvēkiem. Situācijās, kad ar ienākumiem vien ir par maz, kreditors var prasīt nodrošināt nekustamā īpašuma vai auto ķīlu. Šāds nodrošinājums kalpo kā papildus garantija un ļauj sadarboties arī ar tiem klientiem, kuru maksātspēja var būt uz jautājuma zīmes. Jāņem gan vērā, ka apvienot kredītus pret auto ķīlu piedāvā vien retais uzņēmums, tādēļ būs jāpameklē, lai atrastu sev labāko variantu.

Kredītu apvienošanu pret ķīlu vai bez nodrošinājuma izvēlas cilvēki, kas ir paņēmuši vienu vai vairākus aizdevumus un vēlas tos visus apvienot vienā. Ideālā gadījumā tas nodrošina, ka ir jāmaksā mazāki procentu maksājumi un vairāk nauda atliek pašu tēriņiem. Svarīgi gan ņemt vērā, ka šī darījuma ietvaros var būt jāmaksā augsta komisijas maksa par darījuma noformēšanu, tādēļ pirms rīkoties obligāti izērtējiet, vai šis variants ir Jums izdevīgs.

Kā pārbaudīt, vai varu ieķīlāt savu auto?

Aizpildi pieteikumu aizdevēja mājaslapā un noskaidro, uz kādiem nosacījumiem aizdevums pret auto tiek izsniegts. Pieejamās summas lielums būs atkarīgs no auto vecuma un tehniskā stāvokļa. Jebkurā gadījumā pirms aizdot naudu, uzņēmums vēlēsies sazināties ar tevi personīgi, lai redzētu automašīnu klātienē. Transporta līdzekļa vērtējums būs atkarīgs arī no tā pārdošanas cenas, bet nevajag cerēt, ka dabūsiet tikpat, cik citi prasa SS vai citā sludinājumu portālā.

Kopumā varam secināt, ka kredīts pret auto ķīlu ir samērā vienkāršs veids, kā saņemt aizdevumu arī reizēs, kad bez nodrošinājuma tas nav iespējams. Pirms parakstīt līgumu rūpīgi izvērtējiet, vai spēsiet pildīt līgumsaistības un vai tas tiešām ir vajadzīgs. Jebkurš kredīts no kura var izvairīties savā ziņā ir labs aizdevums, jo ļauj ietaupīt reālu naudu, ko nebūs jāmaksā par procentiem.

 

Atbildēt