Category Archives: Finanses

Kādās situācijās var noderēt kredīts pret auto ķīlu

Visi, kuriem pieder auto, pašiem nezinot, ir iespēja tikt pie papildus naudas summas. Automašīna var kalpot kā nodrošinājums jeb ķīla, lai saņemtu kredītu. Daļa kreditoru ir gatava aizdot pat līdz 90% no automašīnas vērtējumā norādītās vērtības. Turpinājumā aplūkosim, kādos gadījumos kredīts pret ķīlu var noderēt un kā to izmantot pareizi. Aizdevums pret auto – ko tas paredz? Nebanku… >> »

Kā samazināt ikmēneša kredītmaksājumus?

Katrs Latvijas iedzīvotājs, kas paņēmis vismaz vienu kredītu bankā, zina, ka to atmaksa ir daudz nepatīkamāka par aizņemšanos. Paņemot aizdevumu, viss liekas labi un jauki, taču tikai līdz brīdim, kad tiek zaudēti vai samazinās ikmēneša ienākumi. Ja tas notiek var rasties problēmas, jo parāds ir jāatmaksā jebkurā gadījumā. Bankas neinteresē tas, vai cilvēks ir spējīgs segt savas parādsaistības,… >> »

Kam ir izdevīgi aizdevumi?

Parāds nav brālis – liecina, latviešu sakāmvārds, taču tas nav jāsaprot burtiski. Neviens tēvs vai māte nesauc savu dēlu par parādu, taču te jāskatās plašāk. Parāds neizturēsies kā brālis. Ja nauda ir aizņemta, to ir jāatmasā saskaņā ar vienošanos. Cilvēks, kas izsniedza aizdevumu nevēlas saņemt atpakaļ tukšu skaņu vai pliku paldies. Ja aizdevējs nav labs paziņa vai draugs,… >> »

Latvijas iedzīvotāji domā, ka viņu ienākumi palielināsies

2016. gada martā sabiedriskās domas pētījumu uzņēmuma “TNS” veiktā aptauja liecina, ka 45% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka viņu ienākumi 2016. gadā paliks nemainīgi.  Pie šī viedokļa pieturās, galvenokārt, lauku reģionos dzīvojošie un cilvēki vecumā no 40 līdz 55 gadiem. Salīdzinoši 26% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju prognozē, ka viņu ienākumi 2016. gadā palielināsies. Lielākā daļa respondentu šajā grupā… >> »

Valsts un pašvaldības pakalpojumi finanšu sektorā

Latvijas valsts un pašvaldību iespējas iesaistīties publiskās – privātās partnerības pasākumos līdz šīm nav bijusi sevišķi aktīva. Galvenā uzmanība ir tikusi koncentrēta uz ES fondu naudas apguvi, nevis reālu sadarbību starp privātuzņēmumiem un valsti vai pašvaldību. Sadarbības uzlabošana ļautu pāriet no tēriņiem, kas vērsti uz infrastruktūras uzlabošanu un pilsētu izskaistināšanu uz projektiem, kas rada reālu pievienoto vērtību –… >> »