Līgatnes dabas takas

By | 26 oktobris, 2020

Līgatnes dabas takas ir viens no Latvijas populārākajiem tūrisma galamērķiem. Šeit ierodas ne tikai ģimenes ar maziem vai lieliem bērniem, bet arī Līgatnes dabas takaspensionāri, individuāli ceļotāji, pāri, skolēni ekskursijās, viesi no ārzemēm un, protams, aktīva dzīves veida piekritēji.

Dabas takas ir dibinātas 1975. gadā ar mērķi iepazīstināt pasauli ar Latvijā savvaļā dzīvojošām zīdītāju sugām. Līgatnes skaistie meži un gravas šim mērķim ir izrādījušās pateicīga vieta un katru gadu šeit ierodas vairāki desmiti tūkstoši apmeklētāju.

Līgatnes dabas parka pastaigu taku kopējais garums ir aptuveni 5 kilometri, taču maršrutu iespējams arī saīsināt. Atkarībā no izvēlētā tempa un fiziskās sagatavotības dabas taku apskate var aizņemt 50 minūtes līdz 4 stundas. Vairums viesu dabas takās pavada vidēji 2,5 stundas, nesteidzīgi aplūkojot daudzos dzīvniekus un baudot līdzi paņemtās maizītes ar tēju.

Ko es varu ieraudzīt Līgatnes dabas takās?

Ierodoties dabas takās, varam garantēt, ka ieraudzīsiet – (a) pūces un ūpi, (b) caunu un vāveri, c) lāčus. Tajā pašā laikā liela daļa viesu pamanās ieraudzīt arī – mežacūkas, aļņus, lapsas, stirnas. Rudenī no savām mājvietām izlien arī jenotsuņi (pārsvarā redzami tikai vakarpusē), bet pavisam īpašos gadījumos var izdoties ieraudzīt arī lūšu pāri un vilkus.

Papildus tam, dabas takas piedāvā iespēju uzkāpt 22 metrus augstajā skatu tornī, no kurienes labos laikapstākļos (skat. laikaprognoze.lv) iespējams ieraudzīt pat Turaidas pili. Bērniem ir pieejams neliels spēļu laukumiņš. Retos gadījumos ir atvērts arī izziņu namiņš (blakus vāveru sprostiem). Tāpat dabas takās Līgatnē vairākas reizes gadā tiek organizēti īpaši pasākumi – slēpošana, nakts pārgājiens vai tematiskie pasākumi.

Kas jāņem vērā, apmeklējot dabas takas?

Līgatnes dabas parka dzīvnieki saņem sabalansētu, speciāli piemērotu pārtiku. Dzīvnieku barošana ir aizliegta. Ja redziet, ka kāds to dara, lūdzu aizrādiet. Pasargāsim tos, kas paši sevi nevar sargāt.

Pastaigas laikā iesakam vilkt ērtus apavus un apģērbu, kā arī paņemt līdzi kādu našķi vai pusdienas. Svaigā gaisā viss garšo labāk. Ja ierodoties ciemos nekas nav paņemts līdzi, kādu saldumu vai siltu dzērienu variet iegādāties apmeklētāju pieņemšanas centrā, pie dabas taku ieejas. Papildus tam, vasaras sezonā, brīvdienās, dabas takās darbojas arī neliela kafejnīca (kioskiņš) – Pankūku namiņš.

Ņemot vērā COVID-19 ierobežojumus, darba laiks un apmeklēšanas nosacījumi var strauji mainīties. Pirms apmeklēt dabas takas, pārliecinieties par apmeklēšanās iespējām.

Darba laiks

Līgatnes dabas taku darba laiks:

 • vasaras sezonā no 1. maija līdz 1. novembrim (darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00, brīvdienās un svētku dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 19.00);
 • ziemas sezonā no 1. novembra līdz 30. aprīlim (no plkst. 10.00 līdz plkst.17.00)
Ieejas maksa

Dabas taku apmeklējums ne vienmēr ir lēts prieks. izmaksas iespējams samazināt, ierodoties ciemos darba dienās, braucot grupā. Tāpat iespējams, ka piederat pie kādas no īpaši atbalstītās grupas, kurām apmeklējums ir bez maksas.

Cenas:

 • pieaugušajiem darba dienās 3,60 EUR, brīvdienās un svētku dienās – 4,30 EUR;
 • studentiem un pensionāriem darba dienās 2,10 EUR,brīvdienās un svētku dienās 2,80 EUR;
 • skolēniem darba dienās – 1,40 EUR, brīvdienās un svētku dienās 2,10 EUR.
 • ģimenēm ar bērniem – 20% atlaide

Vēlams līdzi ņemt skaidru naudu, jo ar maksājumu kartēm reizēm nav iespējams norēķināties.

Bez maksas Līgtnes dabas takas var apmeklēt šādu grupu pārstāvji:

 • bērni pirmsskolas vecumā
 • daudzbērnu ģimenes
 • speciālo klašu audzēkņi
 • bāreņi un bez vecāku apgādības palikuši bērni
 • krīzes centru un internātskolu audzēkņi
 • bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti (un to pavadoņi)
 • personas ar 1. un 2. grupas invaliditāti (un to pavadoņi)
 • politiski represētie
 • grupu (vairāk kā 15 apmeklētāji) vadītāji

Par papildus maksu pieejami arī gida pakalpojumi (cena 36 eur – 60,50 eur). Zemākā cena pieejama grupām līdz 30 cilvēkiem, ja nepieciešams gids latviešu valodā. Dārgākā norādītā cena spēkā grupām svešvalodās, virs 30 cilvēkiem.

Kā atrast? Karte

Ierodoties Līgatnē, seko norādēm un atradīsi dabas takas viens un divi.

Adrese: Līgatnes dabas takas, Līgatnes novads, LV – 4108
GPS koordinātes – 57.248779, 25.029987
Tālr.: +371 64153313, +371 28328800
e-pasts: ligatne@daba.gov.lv vai dabastakas@ligatne.lv

Papildus informācija: ligatnesdabastakas.lv

Neaizmirstiet arī apmeklēt Līgatnes pārceltuvi pār Gauju. Tā ir vienīgā šāda veida pārceltuve Baltijas valstīs, kas joprojām reāli darbojas.