Vai nauda var darīt laimīgu?

By | 29 aprīlis, 2020

Cik daudzi no mums ik dienu sapņo, ka varētu vinnēt loterijā miljonu vai izdomāt kādu biznesa ideju, kas padarītu stāvus bagātu. Tas ir iespējams, taču šāda iespējamība ir gaužām maza. Tie cilvēki, kuriem ir nauda, to parasti iegūst a) mantojuma veidā, b) ar smagu darbu, c) ar viltību, d) ar uzņēmību, e) izdarot kādu noziegumu. Brīžos, kad notiek režīmu transformācija un īpašumtiesības tiek pārdalītas uzņēmīgajiem, kas ir gatavi pielietot vardarbību ir priekšrocības, taču civilizētā pasaulē parasti pietiek ar darbu, uzņēmību un spēju būt pareizajā laikā pareizajā vietā. Situācijās, kad nauda ir maz vai nauda nav nemaz, ir skaidrs, ka ir ir vēlme pēc lielākas drošības un materiālās labklājības. Tas ir darbiski un cilvēkus nevar par to nosodīt. Tajā pat laikā tie, kas ir kļuvuši bagāti nav laimīgāki par tiem, kam naudas līdzekļi ir mazāk. Gluži pretēji, vislaimīgākie cilvēki dzīvo valstīs, kur ir augsts nabadzības līmenis, taču vienlaikus arī augsts garīgums. Tas apliecina, ka cilvēkiem nav vajadzīgs daudz, lai justos labi, taču ir jābūt savai vērtību sistēmai un iespējai dzīvot barā. Jā, tieši barā. Cilvēks ir sabiedriska būtne un dzīvodams viens nespēj būt līdz galam laimīgs, bet esot burzmā kopā ar sev līdzīgiem ātri var kļūt priecīgāks. Izņēmums, protams, ir dažādi mūki, kas prieku un laimi gūst citādākā veidā.

Vēl jāpiemin arī nepieciešamība pēc taisnīguma. Ja līdzcilvēku materiālais stāvoklis ir līdzīgs Jūsējam, viss kārtībā. Turpretim, ja Jūs skaitaties nabadzīgāks nekā citi, tas liksies netaisnīgi un būt laimīgam būs grūti. Saskaņā ar statistiku Latvijā ir viens no augstākajiem nevienlīdzīgas līmeņiem Eiropā un pasaulē. Mums ir salīdzinoši milzīgs daudzums nabadzīgu cilvēku un neliela daļa bagātnieku. Vidusšķira nav izveidojusies, līdz ar to politiķiem ir lielas iespējas manipulēt ar vēlētājiem, panākot, ka tiek balsots par populistiem un tiem, kas sola neizpildāmas lietas. Parastajiem iedzīvotājiem, kas dzīvo trūkumā vai no rokas mutē un nespēj veidot uzkrājumus ir problēmas. Apstākļos, kad rodas steidzami papildus tēriņi, valsts neizrāda nekādu pretimnākšanu un, ja ir jāmaksā, tad daudziem liekas, ka aizdeuvmi internetā vai bistrie krediti v latvii ir labs variants, kā papildināt kontu. Tas viss jau būtu labi, taču nereti tiek aizmirsts, ka par aizņemšanos ir jāmaksā procentu maksājumi un komisijas maksas, kas nav nekāds lētais prieks. Tajā pašā laikā, ja nav citu variantu un pakalpojumu sniedzēji jau sākt draudēt ar parāda piedziņu tiesas ceļā, daudzi izlemj par labu aizdevumiem interneta vidē. Lai arī aizņemties komercbankā ir izdevīgāk, tomēr tas prasa ilgāku laiku, t.sk. nepieciešamību iziet no savas komforta zonas un fiziski aiziet uz filiāli.

Kad rēķini nomaksāti iestājas zināms sirdsmiers, ko aptumšo nepieciešamība segt parādsaistības. Lai izvairītos no šādiem maksājumiem ir svarīgi izveidot dzīvesveidu, kurā izdevumi ir mazāki par ienākumiem. Pieticīgākas vajadzības, pieticīgāki hobiji un aizraušanās ir viens no veidiem, kā ietaupīt kaudzi naudas. Protams, ja ģimenē aug viens vai vairāki bērni, tad šāda izvēle ne vienmēr pastāv, jo gluži vienkārši ir pamatvajadzības, kas ir jāapmierina.

Nauda nedara laimīgu, taču var būtiski atvieglot dzīvi. Ja arī Jūs vēlaties būt laimīgi, ir svarīgi atrast iekšējo mieru sevī, nevis ārpusē, jo ārējā pasaule nekad to nespēs dot. Pat banku darbinieki, kas ikdienā darbojas ar desmitiem un simtiem tūkstošiem eiro spēj atlicināt laiku sev, lai izvairītos no pārdegšanas arī Jūs to varat.  Ja vēlaties iegūt papildus informāciju par aizdevumiem, ielūkojieties portālā Kredit.lv, taču atcerieties latviešu sakāmvārdu – ja centu nekrāsi, pie eiro netiksi. Novēlam Jums katram tikt ne tikai pie eiro, bet pie vairākiem miljoniem eiro un padarīt ar šo naudu pasauli labāku.

Apstākļos, kad pieaug neskaidrības par nākotni jāatceras, ka laime ir īslaicīgs stāvoklis un labāk ir censties piepildīt savus mērķus, nevis būt laimīgam.

Atbildēt