Kur pirkt lētas mēbeles

By | 29 novembris, 2023

Mēbeles nav lēts pirkums, sevišķi, ja runājam par kvalitatīvām mēbelēm. Vairums Latvijas iedzīvotāju pērk jaunas mēbeles tikai tajās retajās reizēs, kad pārvācas uz jaunu mājokli, piedzimst bērns vai arī vecās saplīst.

Tas nav slikti, taču lielā mērā liecina par sabiedrības pārticības līmeni. Salīdzinot ar Rietumeiropu esam nabadzīgi. Turīgās sabiedrībās cilvēki var atļauties pirkt jaunas mēbeles vismaz katru otro vai trešo gadu. Pie mums to var izdarīt tikai neliela saujiņa cilvēku, taču viss nav arī pavisam slikti.

Mēbeļu veikali Latvijā

Visas mēbeles Latvijā varam iedalīt divās daļās – Latvijā ražotās un ievestās. Pirmās mums liekas kvalitatīvākas, taču ir dārgākas. Ievestās ļauj par salīdzinoši zemāku cenu iekārtot dzīvokli vai māju pēc saviem ieskatiem.

IKEA

Kad jādomā, kur pirkt mēbeles, pirmais, kas nāk prātā ir IKEA. Līdz ar zviedru tirdzniecības ķēdes ienākšanu Latvijā esam ieguvuši iespēju nopirkt lētas un salīdzinoši labas mēbeles. Skapji, galdi, krēsli, gultas, kumodes, dīvāni, virtuves iekārtas, naktsgaldiņi – IKEA ir viss, ko varat kārot.

Ja līdz šim vēl neesat bijuši IKEA, noteikti aizejiet. Rezervējiet šim apmeklējumam vismaz pāris stundas. Veikals ir liels un pirmajā reizē noteikti gribēsiet visu apskatīt.

Mēbeļu outleti

Latvijā ir daudzi mēbeļu veikali, kuros tiek pārdotas preces no dažādiem ražotājiem. Zināmākie ir Gigant un Optimus. Abiem ir filiāles vairākās Latvijas pilsētās un cenas ir vidēji zemas. Mēbeļu outlets Mebeloffer.lv ir mazāk zināms, taču darbojas pēc līdzīgas koncepcijas. Daļa mēbeļu (skapji, stūra dīvāni, galdi, krēsli u.t.t.) ir uz vietas veikalā Rīgā, pārējās var pasūtīt ar piegādi uz mājām.

Atsevišķiem veikala eksponātiem ir noteikta samazināta cena un tos var nopirkt ar atlaidēm. Pirms doties uz kādu no šiem veikaliem ir vērts aplūkot to mājaslapas, vai kaut kas neiekrīt acīs. Pirkt mēbeles internetā vairs nav nekāda problēma, jo visām ir klāt apraksti, izmēri un pārējā būtiskā informācija.

Lietotas mēbeles internetā

Antikvariātu laiks ir beidzies. Tagad Latvijā ieplūst lietotās Skandināvijas un Rietumeiropas mēbeles. Daļa tirgotāju ir izveidojuši internetveikalus vai vismaz mājaslapas (skat. zemāk). Citiem ir tikai FB profils (tos šeit neliekam), bet šaubīgākajiem ir tikai angārs, kur savestas no zviedru, holandiešu un vāciešu mājām un viesnīcām atvestās lietotās mēbeles.

Uzņēmums Mājaslapa Importa valsts Veikalu atrašanās vieta
Skandināvs Skandinavs.lv Zviedrija Kurzeme, Rīga
Labas preces Labaspreces.eu Nīderlande Rīga, Valmiera
Mēbeļu bode Mebelubode.lv Skandināvijas Rīga, Jelgava
Mēbeļu kvartāls MebeluKvartals.lv Nav informācijas 2 vietas Rīgā
Mebelhaus Mebelhaus.lv Nīderlande Jelgava
Furniteka Furniteka.lv Zviedrija Sigulda
House vintage HouseVintage.lv Eiropa Daugavpils
Zviedru mēbeles ZviedruMebeles.lv Zviedrija Rīga
PT mēbeles PtMebeles.lv Vācija Tukums
Stila mēbeles un interjera priekšmeti MebelesVbm.lv Nav informācijas Rīga

(*Tabula daļēji veidota no Vides aizsardzības un reģionāļās attīstības ministrijas pētījuma par atkārtotu materiālu izmantošanu: https://www.varam.gov.lv/lv/media/29836/download)

Nepatīk pirkt rietumnieku mēbeles? Varat ielūkoties, ko piedāvā mūsu sludinājumu portāls ss.lv. Diemžēl tur vienkopus ir gan jaunas, gan lietotas mēbeles. Kvalitāte un cenas arī ir dažādas. Mēbeles, ko rietumos cilvēki liek ārā uz ielas, ss.lv tiek tirgotas par augstu cenu.

Arī šķietami nolietots skapītis, dīvāns vai kumode šeit tiek tirgots kā gluži vai premium produkts. Ne vienmēr, protams, bet tāda ir tendence.

Trešā iespēja pirkt lētas, lietotas mēbeles ir draugi, paziņas un radi. Laiku pa laikam kaut kas tiek pirkts pa jaunam un vecais mests ārā. Ja draugu loks mazs, varat ielūkoties sociālajos tīklos, primāri FB Marketplace grupās, kur cilvēki tirgo pašiem nevajadzīgās mantas.

Aci var uzmest uz lietoto preču portāla AndeleMandele.lv Arī šeit reizēm ienāk, kas negaidīti labs (paši viņi to sauc par pērlēm).

Visbeidzot varat apmeklēt arī vietējos labdarības veikalus. Viņu telpas nav lielas, līdz ar to šeit pastāv cerība atrast tikai salīdzinoši nelielas mēbeles, piemēram, skapīšus.

Atlaides mēbelēm

Mēbeļu veikali rīko akcijas un izpārdošanas pēc saviem ieskatiem. Ziemassvētki, Jaunais gads, 4. maijs, Līgo – šie ir daži datumi, kad gaidīt zemākas cenas, taču ne vienmēr. Mēbeļu outleti var tirgot preces ar atlaidēm arī savās dzimšanas dienā vai brīdī, kad jāiztirgo vecās kolekcijas.

Otra iespēja ir prasīt atlaides pašiem. Mēbeļu veikali uzliek pietiekami lielu uzcenojumu, lai varētu atļauties pieškirt atlaides. 10% – 15% atlaide nav nekas neparasts, atliek tikai pajautāt. Sevišķi, ja iepērkaties lietotu mēbeļu veikalos, kur cenas ir noteiktas pēc nejaušības principa. Ja visi striķi trūkst, atcerieties par IKEA.