Skaisti kapu pieminekļi par labu cenu

By | 12 marts, 2024

Pēc tuva cilvēka nāves seko bēres un sēras. Visa pasaule kļūst melnbalta, viss svarīgais kļūst nebūtisks, taču laiks rit savu gaitu. Pēc dažām nedēļām, mēnešiem vai gadiem, ar apkārtējo cilvēku atbalstu dzīve var atgriezties, ja ne ierastā, tad puslīdz pieņemamā ritmā.

Viens no jautājumiem, kas šajā brīdī izvirzās priekšplānā ir kapavietas labiekārtošana. Kapakmens uzstādīšana ir viens no obligātiem pasākumiem, lai kapavieta kļūtu sakārtota un ļautu arī citiem saprast, kurš cilvēks konkrētajā vietā ir apglabāts.

Kā izvēlēties kapakmeni?

Kapa pieminekli reti, kurš var izgatavot saviem spēkiem. Lai to izdarītu ir vajadzīga specializēta tehnika un iemaņas akmens kalšanā. Ja agrāk tas tika darīts tikai ar kaltu un āmuru, tad šobrīd akmens griešanā un apstrādē tiek izmantota tehnika, kas darbu padara būtiski ātrāku.

Uzticams meistars. Tuvākais kapu pieminekļu uzņēmums ne vienmēr būs labākais. Ja vien meistars nav personīgi pazīstams, ir vērts izvērtēt arī citus piedāvājumus. Šim nolūkam vadieties pēc paziņu un tuvinieku ieteikumiem vai vienkārši meklējiet pakalpojumu sniedzējus internetā.

Kapu pieminekļu cenas ir vērts vienmēr salīdzināt. Daudziem uzņēmumiem šobrīd ir izveidotas mājaslapas un kapakmeņu cenas var salīdzināt internetā. Atšķirības cenā var būt no dažiem desmitiem līdz vairākiem simtiem eiro. Jārēķinās, ka pieminekļu cenas variē no 150 EUR līdz vairāk kā 1000 EUR. Izmaksas nosaka materiāls, krāsa, darba apjoms un sarežģītība. Papildus jārēķina arī gravēšanas izmaksas.

Kapu pieminekļa materiāls ir viens no galvenajiem faktoriem, kas noteiks kopējās izmaksas. Visbiežāk kapakmens tiek veidots no granīta un laukakmens. Pēdējais ir lētāks, taču granīts nereti izskatās elegantāks un reprezentatīvāks.

Pieminekļa krāsas var būt melna, pelēka, sarkanbrūna vai laukakmens krāsā. Pieminekli var nopulēt no vienas, divām vai visām pusēm. Katra papildus darbība palielina izmaksas.

Gravēšana. Piemineklī bez vārda, uzvārda, dzimšanas un miršanas datiem var iegravēt arī simbolus, attēlus, dzejoli, dzīves moto vai jebko citu, kas aizgājējam un jums kā pircējam liekas svarīgs. Visiem pieredzējušiem meistariem ir darbu paraugi, fotogrāfijas un standarta motīvi, kurus varat aplūkot internetā vai tiekoties ar speciālistu klātienē.

Transports un uzstādīšana. Ir uzņēmumi un meistari, kas nodrošina kapa pieminekļu pārvešanu un uzstādīšanu. Ir arī tādi, kas tikai izgatavo kapakmeņus , bet pārvešanu un novietošanu kapavietā jāveic pašam pasūtītājam. Teorētiski zemākai cenai būtu jābūt, ja kapu pieminekļu izgatavošana noris netālu no kapavietas (mazāks attālums), bet ne vienmēr tas atbilst patiesībai.

Pirms pasūtījuma veikšanas noteikti noskaidrojiet, cik izmaksā pieminekļa pārvešana un uzstādīšana. Izvēloties nelielu pieminekli vai kapu apmales, varēsiet to pārvest ar vieglo auto. Lielākiem pieminekļiem vajadzīga piekabe vai kravas transports.

Skaists kapu piemineklis mūžībai

Katram no mums pienāks brīdis, kad šī zeme būs jāatstāj. Kapu pieminekļa uzstādīšana būs darbiņš, ko veiks palicēji pēc saviem ieskatiem, ņemot vērā aizgājēja iepriekš izteiktās vēlmes.

Granīta kapu piemineklis kalpo 20, 50 un pat vēl vairāk gadus. Granīta kapakmens ir skaists un elegants. Tas ir nedaudz dārgāks kā no laukakmens izgatavotie, taču varbūt ir vērts ieguldīt nedaudz vairāk, lai padarītu kapavietu īpaši pievilcīgu.

Dizaina ziņā kapu pieminekļi ir ļoti dažādi. Vajadzības gadījumā ir iespējams izgatavot īpašus pieminekļu ansambļus, kas sastāv no vairākām daļām. Šādā scenārijā piemineklī varētu būt postaments, viens vai vairāki pieminekļi un krusts vai skulptūra.

Noteikti paši staigājot pa kapiem, esat novērojuši, cik daudzveidīgi mūsdienās ir kapakmeņi. Gan neliela izmēra, vienkārši un lēti pieminekļi ar aizgājēja vārdu un uzvārdu, gan lieli un iespaidīgi pieminekļi.

Mēs neiesakām iztērēt pēdējo naudu, lai nopirktu lielu un ārišķīgu kapa pieminekli. Diez vai aizgājējs to būtu vēlējies. Nopērciet kaut ko, kas atbilst jūsu finansiālām iespējām un raksturo mirušo. Piemineklis kalpos kā atgādinājums aizgājēja dzīvei un ļaus pakavēties atmiņās viņa kolēģiem, draugiem un tuviniekiem.

Kur pirkt kapa pieminekli?

Kapu pieminekļu izgatavošanā viens no svarīgiem priekšnosacījumiem ir savstarpēja uzticēšanās.  Viens no kvalitātes kritērijiem ir iepriekšēja pieredze un atsauksmes. Pieņemot, ka atsauksmes no reāliem cilvēkiem nav pieejamas, atliek paļauties uz saviem spēkiem. Apbraukājiet vairākus meistarus vai vismaz piezvaniet uz vairākām vietām.

Rīgā ir daudzi kapu pieminekļu uzņēmumi. Arī citās lielākajās Latvijas pilsētās noteikti ir vairāki un konkurence ir pietiekami liela, lai varētu atrast labu piedāvājumu. Piemēram, Rīgā bāzētais Granite.lv darbojas jau vairāk kā 20 gadus. Uzņēmuma fokusā ir granīta kapu pieminekļi un kapu apmales, taču pieejamas arī kapu sētiņas, krusti un pieminekļu ansambļi un laukakmens pieminekļi. Visiem darbiem tiek sniegta garantija un mājaslapā var redzēt daudz iepriekš paveiktos darbus.

Uzņēmums arī veic kapu labiekārtošanu visā Latvijā, tas nozīmē, ka, visticamāk, var sarunāt arī pieminekļa aizvešanu un uzstādīšanu.

Neatkarīgi no tā, kuru uzņēmumu izvēlēsieties pieminekļa izgatavošanai, obligāti jau iepriekš vienojieties par cenu. Daļa uzņēmumu var prasīt veikt priekšapmaksu, kas ir normāla prakse, jo pēc tam, kad uz kapakmens būs uzgravēts aizgājēja vārds un uzvārds neviens cits to vairs nevarēs izmantot.